OSTATNÍ TURNAJE

21.12.2002 - Vánoční turnaj

Opět jsme se vydali na  volejbalový turnaj v Charvatské Nové Vsi. Tentokrát se zúčastnilo 12 týmů, které byli rozděleni do dvou skupin. V té naší byli Cyberneti, Grufíci, Ex, Alpa klub (Praha) a Kormoráni. Hrálo se na dva sety a aby to netrvalo tak jenom do 15 bodů (beze ztrát). Naším předsevzetím bylo uhrát alespoň v každém setu 5 bodů. A již první zápas nám ukázal, že jsme si tuto laťku nedali vůbec vysoko. V prvním zápase jsme totiž hráli s Kormoránama a kupodivu jsme s nimi dokázali drželi  krok. Pravda, zradila nás v obou setech koncovka, což, jak se ukázalo později, byl náš velmi výrazný nedostatek. A tak povzbuzeni tímto výkonem jsme se pustili směle v našem druhém zápase do Cybernetů. A potkalo nás to samé co v prvním zápase - vždy do stavu 10:10 jsme dokázali soupeři vzdorovat a pak jsme se jakoby zalekli, že bychom mohli i vyhrát, jsme opět nezvládli koncovku. Nu což, řekli jsme si v naději, že ve třetím zápase to zkusíme přeci jenom zlomit. Proti nám totiž nastoupil Alpa klub, kteří byli lehce znaveni večerní návštěvou sklepa ve Velkých Bílovicích.Soupeř ač znaven, na sobě zapracoval a nás celkem lehce vyprovodil ze hřiště - i když jsme se opět dopracovali k deseti bodům. Pak nás potkala nemilá věc v podobě přestávky trvající téměř 90 minut. Využili jsme toho k posílení - zašli jsme si na párek a pivečko k Almům. Jenomže naše těla si, i přes tento přísun energie, jako by  řekla, že dnes už stačilo, tak jsme nastoupili úplně ztuhlí do předposledního zápasu proti Grufíkům. Už při pohledu na výškový rozdíl nám bylo jasné, že tentokrát si možná ani neškrtnem. Jaké bylo naše zděšení, když jsme se dopracovali (a to v obou setech) k vyrovnanému stavu 5:5. A protože  plán byl splněn, potom jsme už neuhráli ani jeden bod. Byla to lehká nakládačka se vším co k tomu patří. Musím ale konstatovat, že jsme vzdorovali statečně, leč výšková převaha soupeře byla značná. Vzhledem k tomu, že nám začínalo být jasné kdo bude v naší skupině poslední, jsme nastoupili do posledního zápasu s týmem Ex. S nimi jsme měli nevyřízené účty z posledního turnaje a tak jsme se dali do vzájemného hecování. S pokřikem ZA VLASTU (původně to bylo za vlast) jsme se vrhli střemhlav na soupeře. A jaký to byl šok když jsme celý první set vedli a dokonce jej dovedli do vítězného konce. Ten slastný pocit vítězství nás oslepil natolik, že v úvodu druhého setu se soupeř do nás pustil a my jsme rázem prohrávali 4:1. Ovšem vidina posledního místa nás moc nelákala a protože když to šlo v prvním setu, tak to půjde i v tom druhém. Nakonec jsme po litém boji přeci jenom zvítězili i v druhém setu a poprvé vychutnávali plnými doušky pocit vítězství ve vyhraném zápase.

24.11.2002

Před čtyřmi týdny jsme se poprvé zúčastnili volejbalového turnaje v Charvatské Nové Vsi. No po pravdě byl to nářez. Přesto nás to některé neodradilo a vydali jsme se na tento turnaj znovu. Historie se téměř opakovala, ale byla tam jedna podstatná změna. Tentokrát se dal dohromady pouze jeden tým ve složení

Komáři
Stöhrová Blanička
Kraicingerová Jarka
Hanlíček Tomáš

Posílili jsme o Tomáše H. - což nám zvedlo sebevědomí, neboť jsme měli konečně někoho kdo je vysoký, a doplnila nás Blanička S. - což byla taky významná posila. Málem jsme o ní po prvním setu přišli neboť nakoupila hned po pátém míči přímo do levé části čelisti. Tentokrát jsme nastupovali s tím, že musíme nejen přežít , ale zkusit taky uhrát aspoň deset bodů v každém setu. A pokud možno vlastním přičiněním. Hned v prvním zápase jsme tento cíl nejenom splnili, ale i lehce překročili. V dalších zápasech jsme úspěšní pravda nebyli. Dokonce jsme dostali od týmu s poetickým názvem CO CHCEŠ dvakrát 20:3. A to nás teda šetřili. My jsme totiž nějakým záhadným způsobem prospali oba sety. Nu což. Řekli jsme si, že se pokusíme naši  hru oživit a zkusíme soupeře trochu víc pozlobit. Během dne se ukázalo, že náš poslední zápas bude hrát proti soupeři kterého bychom pozlobit velmi hodně. Po nakládačce od GRUFÍKŮ, kteří nás opravdu nešetřili v ničem (20:5, 20:6), jsme se otřepali a vydali se bojovat v posledním zápase o naše poslední místo. Nastoupili jsme proti týmu EX. Hned v prvním setu se nám začalo dařit a vytvořili jsme si docela slušný pětibodový náskok, který, a světe div se, jsme udrželi skoro do konce. Takže jsme zaznamenali náš první vítězný set a to poměrem 20:18. Ve druhém setu se na nás podepsala únavu, přestalo se dařit Miloši Š. na smečích a bylo zaděláno na prohru. Ač jsme se snažili tak jsme tento set prohráli (20:16). Bohužel do třetího setu jsme již byli oslabeni o Blaničku (pospíchala na vlak). Naštěstí jsme dostali od soupeře posilu a zkusili jsme si zahrát ve složení ve kterém by to chtělo hrát - 4 kluci a 2 holky. Bohužel ač významně posíleni, se nám opět nedařilo stejně jako v předcházejícím setu a tak jsme prohráli velmi těsně 20:18. A i když jsme skončili poslední (opět), bylo to o dost lepší poslední místo. Už se těšíme na další turnaj.

Děkuji všem za předvedený výkon a hlavně za tu odvahu se tohoto turnaje zúčastnit.

27.10.2002

Zúčastnili jsme se volejbalového turnaje. Hrálo v hale v Charvatské Nové Vsi. Jak vidno ze sestav, Pondělňáci (Amigdalia) měli proti Úterňákům (Komáři) velmi výraznou naději, že budou soupeřům více odporovati. Leč týmy, které proti nám nastoupili, nám dávali jasně najevo svou hrou, kdo je pánem na hřišti. Je pravda, že Pondělňáci donutili dokonce jeden tým vzít si i oddechový čas, ale to bylo tak asi jediné k čemu jsme soupeře donutili. Po úvodním zhlédnutí rozcvičování některých týmů nám začalo být jasné, že prvořadým úkolem bude přežít a potom urvat nějaký ten bodík. Po několika útocích soupeři pochopili s kým mají tu čest, a tak nás víceméně šetřili. Dokonce dovolili i svým nahrávačkám proti nám smečovat. Myslím si že celý turnaj byl pro nás všechny velmi poučný. Jednak jsme viděli jak to hraje mládí, co všechno se ještě musíme pokusit naučit, a hlavně se nesmíme nechávat vyvádět z míry, že proti nám nastoupili soupeři, kteří jsou o několik výkonnostních kategorií výš. Užili jsme si někteří místy dosti nervů (TK), ale taky i legrace (a opět já s létajícími brýlemi - i když mně do smíchu moc teda nebylo). Jediné utkání které bylo z našeho pohledu jakž takž vyrovnané, byl vzájemný zápas Pondělňáků a Úterňáků - zvítězili v něm Pondělňáci 2:0 na sety. I tento turnaj nám ukázal, že bude dobré a nezbytné poskládat stabilní týmy, aby se hráči sehráli.