NÁZORY A KOMENTÁŘE

Na této stránce budu zveřejňovat Vaše komentáře a názory.

5.11.2002 Hanka Dědová

Příspěvek do diskuse 

Zdá se mi fňukání, že nedostávám přihrávku, zbytečné. Já osobně mám daleko větší radost ze hry vyberu-li těžký míč nebo dobře přihraji - než z chabého smeče, se kterým si soupeř lehce poradí. Já si myslím, že během hry (mohou být výjimky) je nahráváno i nám ženským, pokud jde však již do "tuhého" pokládám za samozřejmé, že dostanou nahrávku ti, u kterých se předpokládá, že ji nejlépe zúročí. To je přece sport!

HD

1.11.2002 Je tady názor Milošův a myslím si,  že nám připomenul (a hlavně mně - dík za to) proč to vlastně hrajeme.

Sestavy... od Miloše

Otázku sestav vidím jako vytvoření mužstev , které by společně mohli fungovat pro naše mače, PO x UT, Mikuláš atd.    Pro turnaje mixů mimo Komáří ligu  však víme,  že   sehranou 4+2 nemáme .

Nemá cenu mluvit o sehranosti sestav,  ale otázkou je proč hrajeme co nás drží po hromadě.

Většina z nás se jde odreagovat po prac. procesu, poposilovat naše, až na vyjímky mládí,  chabá těla , zaradovat se z pohybu a těší se na   točený na závěr. 

Zkvalitnění hry už jen cestou  čárečky,  kolik vnesly námitek a neshod  .  

Je otázkou, kolik z nás by obětovalo min. polovinu doby na hřišti taktice, nácvikům nahrávek, teorii.  

To by pak už ani nebyly kladívka Jarči, jen by rozehrávala od kůlu,   nahrávku by jsi téměř nikdy nenašel na pozici, kde  nesmečuješ.     Nešel by jsi na Gambáč, protože nenahraju nebo podávám jen Milči....

Tady je na místě asi anketa, vyjádření všech  , zda jsou ochotni přistoupit na tvrdší trénink, nebo  jsou pouze pro setrvalý  stav.

Vím ale, že po zkvalitnění  už by nebyli lidi do 4 mužstev.

Miloš 

Doporučuji http://www.volejbal.cz

31.10.2002 Nejprve jsem  nechtěl komentovat dnešní plácanou, ale nedá mi to. Aspoň něčím tato stránka odstartuje.Ještě se omlouvám všem zúčastněným za svůj hodně svérázný odchod ze hřiště. Nechal jsem se k tomuto kroku vyprovokovat po zběsilé hře která se dnes ani nepřiblížila k volejbalu. Dnes jsem měl pocit, že jsme se přišli na hřiště prospat a ne si zahrát. Teda aspoň mí spoluhráči. Já vím, že si chodíme zahrát pro radost a já to asi moc poslední dobou žeru, ale dnes jsme snad ani pro tu radost ani nehráli. Pravda byli momenty kdy to vypadalo že se konečně rozhýbeme, ale vzápětí jsme opět usnuli a nechali soupeře vyhrát. No naštěstí nešlo ani o čárečky ani o body. A proto nezoufejme, příště to bude určitě lepší.

A teď k vážnějším věcem.

22. října 2002 jsem trošku nakousnul problém se stabilními sestavami. Účast na turnaji v neděli (27.října 2002) jenom potvrdila, že s tím musíme něco udělat. Obzvláště když se blíží termín Mikulášského turnaje a předpokládám, že stejným způsobem se opět poskládají jednotlivé šestky. A nedělejme si iluze, že tomu bude jinak. V pondělí bych to viděl následovně.

Tým "A" Tým "B"
Balcarová Hanka Bortlíková Irča
Balcar Laďa Bortlík Radek
Dědová Hanka Stohrová Blanička
Děd Jožka Stohr Honza
Děd Michal Mochťáková Hanka
Děd Martin Kraicinger Tonda
   

Možná bude tým "A" vypadat jako moc silný, ale pokud se budeme chtít zúčastňovat i turnajů,  kde to ty týmy mají dobře sehrané, tak jiné cesty nebude. Nemyslím si, že naše hráčská úroveň se natolik pozvedne, aby jsme je byli schopni porážet, ale budeme mít šanci se stát důstojnějšími soupeři, pokud se sehrajeme takovým způsobem, aby jsme věděli kde kdo stojí, a co od něj očekávat, kam nahrávat a jak si vypomáhat. Protože naše současná hra občas připomíná Brownův pohyb částic, ale ve stojaté vodě. Já si totiž osobně myslím, že pokud takhle zapracujeme, bude o to větší radost hrát i ten náš volejbal.

Co se týče úterka, tak je to složitější neboť v takovém množství se sejít je někdy problém. Miloši, očekávám i tvoje návrhy, a taky názory ostatních.

Tým "C" Tým "D"
Štefek Miloš Hošková Zdenka
Hanzlíček Tomáš Sochorová Milada
Karašínská Majka Obdržálková Iva
Kraicingerová Jarka Solnický Víťa
Kováčová Jana Turek Vašek
Diopan Jirka Kraicinger Tonda
   

A něco pod čarou

Tak a jsou zde tři příspěvky (23.10.2002) :

Radek B. (pondělí)

Tak jo . Když diskuze , tak diskuze. V poslední době se bohužel vše podřídilo boji o vítězství, nebo tréninku rodinných klanů. To že Michal dostal 8 x za sebou na saku nahrávku a Irča ani jednou netřeba komentovat. V podstatě si v pondělí (21.10. - TK) nezahrála. Já jsem si to odzkoušel týden před tím a měl jsem chuť se na to taky vykašlat. Michal je o hodně lepší, ale chceme si zahrát všichni . I my co to neumíme tak dobře. Jinak to ztrácí v podstatě konkrétně pro mne smysl. Je velmi potěšitelné , že se snažení výrazně zvedlo, ale berme to tak, že se jdeme odreagovat a zahrát si . To vítězství je pak jako bonus pro radost a hec. A ne důvod k separatismu. Jsem pro pevné sestavy , ale dost dobře si nedovedu představit, že se domluvíme tak , aby byli všichni spokojeni. A týmy jak tak vyrovnané, aby se dobře hrálo a nervozita zůstala doma.

Radek

Jarka K. (úterý)

Ahoj, někdy mě taky štve, že si u saka nezahraju a to se dá říct, že moje pověstné kladívko přeletí k soupeři do hřiště častěji, než skončí v saku. Škoda, že ženské jsou na hřišti dost často jenom do počtu, i když se snaží sebe víc udělat všechno proto, aby balon zdárně skončil u soupeře. Jo, holky, přeju Vám hodně sebevědomí při hře, berte balony, nebojte se jich. Já už jsem to zkusila a jde to.

Jarka

PS:Pánové, berte nás jako rovné. Dík

Víťa S. (úterý)

Jsem pro pokud možno stejné sestavy i když je jasné, že když někteří nemohou přijít (já jsem asi zářný příklad) tak tím mohou narušit zvyklosti.

V.